Beşiktaş

Beşiktaş’ın eski yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ölüm nedeni: 65 bin TL

42 yaşında vefat eden avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun uğradığı silahlı saldırıya ilişkin detaylar ortaya çıktı.

Yeşilköy Balıkçılar Çarşısı’nda saat 00.30 sıralarında silahlı saldırıya uğrayan Mahmutyazıcıoğlu, sağlık ekiplerinin müdahalelerine rağmen yoğun kan kaybı nedeniyle hayatını kaybetti.

Beşiktaş’ın eski yöneticisinin erken vefatı başta siyah-beyazlı camia olmak üzere tüm sevenlerini yasa boğarken Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun 65 bin TL’lik bir alacak verecek meselesi nedeniyle tartışma yaşadığı ortaya çıktı.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’na neden saldırı düzenlendi?

nın haberine göre; Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, olayla ilgili yazılı açıklama yaptı. 

Suphi Malgaz emniyette bilgi sahibi olarak verdiği ifadede, gayrimenkul satışı nedeniyle Gökhan Karakan ile arasında 65 bin liralık alacak verecek meselesi yaşandığını belitti.

Suphi Malgaz ifadesinde, Gökhan Karakan ile aralarında 1 milyon 480 bin liralık gayrimenkul satışı olduğu ve kendisinin aynı gayrimenkulü 1 milyon 600 bin liraya satması üzerine Gökhan Karakan’ın kendisinden 100 bin lira daha istediğini söyledi.

Bunun üzerine aralarında yaşanan anlaşmazlık sonrası Karakan’ın kendisini, “O zaman ağabeylerimi gönderirim” dediğini kaydetti.

Hakkında gözaltı kararı bulunan kişilerden Seccad Yeşil’in de kendisini araştırdığını söyleyen Malgaz, kendisini Ali Yasak’ın (Drej Ali) yeğeni olarak tanıtan Kadir Yasak’ın çağırmasıyla Mahmutyazıcıoğlu ile kafeye gittiklerini söyledi.

Yapılan görüşmede 65 bin liraya anlaştıklarını söyleyen Malgaz, Mahmutyazıcıoğlu’nun kendisine yazılı bir belge olmadan parayı vermemesini söylediğini ifade etti.

Bunun üzerine Seccad Yeşil’in Mahmutyazıcıoğlu’nu arayarak tartıştıklarını söyledi. Malgaz, Gökhan Karakan’ın da kendisini aradığını belirterek, Karakan’a parayı Mahmutyazıcıoğlu’ndan alması gerektiğini söylediğini ifade etti. Malgaz, Mahmutyazıcıoğlu’nun dün öldüğünü öğrendiğini söyledi.

Ne söylendi?

Emniyetten olayla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Olaya ilişkin olay yeri Cunda Balık Restaurant isimli iş yerinden temin edilen güvenlik kameralarının yapılan incelemesinde Ali Yasak, Kadir Yasak, Seccad Yeşil, Serkan Dakman ve Uğur Can Bilge isimli şahısların olay yerinde oldukları ve Kadir Yasak isimli şahsın ateşli silah kullanarak Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun Kasten Öldürülmesine ve Murat Bilmez isimli şahsın Kasten Yaralanması olayını gerçekleştirdiği tespit edilmiştir”

Öte yandan Beşiktaş, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden eski yönetim kurulu üyesi Şafak Mahmutyazıcıoğlu için başsağlığı mesajı yayımladı:

“Eski yönetim kurulu üyelerimizden Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun vefat ettiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve camiamıza başsağlığı dileriz.”

Daha fazlası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu