Fenerbahçe

Fenerbahçe’nin Yunan yıldızı Pelkas’tan İsmail Kartal’a övgüler: “Hoş, nazik ve adil bir insan”

Fenerbahçe, milli arada verilen arayı Antalya’da kamp yaparak değerlendiriyor.

Sarı lacivertli takımın Yunan yıldızı Dimitrios Pelkas da akşam antrenmanı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak gündemi değerlendirdi:

“Burada bulunmak bizler açısından keyifli. İdmanlar gerçekleştiriyoruz. İyi bir şekilde idmanlar devam ediyor. Hava da güzel, sıkı bir şekilde çalışıyoruz.”

Form durumu

Pelkas, geçen sezona göre formunun düşmesi hakkında yorumlarda bulundu:

“Futbol inişli çıkışlı olabiliyor, tıpkı hayat gibi. Önemli olan, dengeli kalabilmek. Ne olursa olsun çalışmaya devam etmelisiniz. Tabii ki zor durumlar olabiliyor. Sakatlıklar da bunlardan bir tanesi. Bunu mazeret olarak gösteremem. Çalışmaya devam etmem gerek.

“İyi performansımı göstermek için geri dönmem gerekiyor. Futbol benim hayatım. Takıma yardım etmem gerekiyor çünkü takım bana her türlü desteği veriyor. Ben de arkadaşlarım için elimden geleni yapmak istiyorum.

“Herkes oynamayı ister. Bazen iyi oynarsınız, bazen kötü. Bunun içindeki etkenler çok fazla. Ben, çalışmaya devam edeceğim. Takıma yararlı olabileceğimi biliyorum.”

İsmail Kartal hakkında

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü İsmail Kartal hakkında da konuşan Pelkas, 60 yaşındaki patronu için övgü dolu sözlerde bulundu.

“İsmail Kartal daha yeni geldi ancak hoş, nazik ve adil bir insan. Bunu görebiliyorum. Herkes oynamayı ister. Bazen iyi oynarsınız, bazen kötü. Bunun içindeki etkenler çok fazla. Ben, çalışmaya devam edeceğim. Takıma yararlı olabileceğimi biliyorum.

“Taraftarların mutsuz olması gayet normal, takım hak ettiği yere geldikçe onları mutlu edebiliriz. Onlar bizim yanımızda oldukça daha güçlüyüz. Üç kulvarda da hedefimiz var. Maç maç bakmalı ve odaklanmalıyız.”

Daha fazla okuma

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu